/ Úvod / Zaujímavosti / FabLab v bratislavskej výstavnej sieni Archa

FabLab v bratislavskej výstavnej sieni Archa

Kreatívny priestor FabLab Bratislava prezentuje svoju činnosť prostredníctvom rôznych workshopov či prezentácií na konferenciách. Aktuálne „fablabisti“ využili možnosť ukázať svoju prácu na výstave.

 

V bratislavskej výstavnej sieni Archa, 14. 12. 2015, otvorilo hlavné mesto SR výstavu s názvom – „Cítim, myslím, podnikám.“

 

Výstava vzišla z iniciatívy na podporu podnikania „Myslím, teda podnikám.“ a jej cieľom je prezentovať aktivity, ktoré sa v Bratislave realizovali na zvýšenie povedomia o malom a strednom podnikaní a pomoci malým a stredným podnikateľom.

 

K takýmto aktivitám, ktoré môžu malí a strední podnikatelia využiť pri svojom inovatívnom podnikaní je i kreatívny priestor FabLab Bratislava.

 

„Fablab sa zapojil do tejto výstavy na základe pozvania od mesta.  Chceli sme vytvoriť niečo čo bude prezentovať fabrikačné techniky FabLabu, ale aj ľudí, ktorí sem chodia. Z tohto dôvodu sme naskenovali ruky štyroch ľudí, ktorí nás minulý týždeň navštívili a niečo vytvorili. Ruky  sme potom vyrobili na základe týchto skenov z rôznych materiálov. Každého z týchto ľudí sme sa taktiež pýtali tri otázky: Čo robíš? Prečo to robíš? A ako to robíš?. Tieto odpovede sme potom pripojili k modelom ich rúk. Takto sa verejnosť dozvie nielen o prístrojoch a fabrikačných metódach možných vo Fablabe, ale aj príbehy ľudí, ktorí sem chodia.  Niektorí sa dokonca možno v nich aj nájdu,“ povedala Lucia Dubačová z FabLab Bratislava.   

 

Na výstave sa „fablabisti“ prezentujú samozrejme aj prostredníctvom už tradičných, rôznych modelov z 3D tlače či laserového vyrezávača. Taktiež sú tu fotografie z podujatia Bootcamp, ktoré sa vo FabLabe konalo alebo workshopu – Vyrob si nálepku podľa želania.

 

Predstavené sú tu ešte i dva dizajnové modely vytvorené vo FabLabe – Parametrická intervencia obchodného domu, vytvorená v spolupráci so študentmi architektúry a ich pedagógmi. Druhou je – Festival dizajn toolkit realizovaný dizajnovým kolektívom Unfold pre tvorenie dizajnu festivalov.   

 

K ďalším aktivitám, ktoré na výstave hlavné meste prezentuje sú napríklad workshop Rast a inovácie , ktorý organizovala sieť inštitúcií podporujúcich inovatívne podnikanie v Bratislavskom regióne - Smart point.

 

Svoje miesto na výstave má i oblasť environmentálneho poradenstva pre malé a stredné podniky v rámci programu EKO + Bratislava.

 

Aktivity EKO + Bratislava a Smart point sú priblížené prostredníctvom fotografií z organizovaných podujatí.

       

FOTOGALÉRIA

Tlačiť