/ Úvod / Aktuality / Hľadá sa inovatívny podnikateľský nápad na reprezentáciu SR na medzinárodnej súťaži TEDxBinnenhof v Luxembursku!

Hľadá sa inovatívny podnikateľský nápad na reprezentáciu SR na medzinárodnej súťaži TEDxBinnenhof v Luxembursku!

Slovak Business Agency hľadá inšpiratívnych podnikateľov s riešením, ktoré má potenciál meniť svet a ktoré rieši globálne výzvy ako napríklad znečistenie, zdravie, nedostatok prírodných zdrojov, klimatické zmeny, energia a potraviny. Môže ísť o startup alebo etablovaný podnik, ktorý spĺňa definíciu malého a stredného podniku. Predpokladom na prihlásenie je dobrá úroveň anglického jazyka. Prostredníctvom svojho vystúpenia na pódiu podnikateľ môže odprezentovať riešenie globálnych výziev, osobný príbeh alebo prelomovú myšlienku či vynález.

 

Ako sa najlepší podnikatelia Európy dostanú na pódium TEDxBinnenhof?

  1. Voľba národného kandidáta
  2. Zvolený národný kandidát bude zastupovať krajinu na výročnom Zhromaždení malých a stredných podnikov (ďalej len zhromaždenie MSP) 18. až 20. novembra 2015 v Luxembursku. Zhromaždenie MSP vyberie na základe krátkej 3 min. prednášky najlepších 9 podnikateľských nápadov. Desiaty kandidát bude zvolený prostredníctvom verejného hlasovania cez internet.
  3. Desať vybraných najlepších európskych riešení globálnych výziev bude prezentovať svoj nápad pred publikom v priestoroch holandského parlamentu v apríli 2016 v rámci holandského predsedníctva v Rade EÚ.
 
TEDxBinnenhof – Made in Europe je iniciatíva Európskej komisie, ktorá chce ukázať svetu, že Európa má čo ponúknuť, pokiaľ ide o inovácie a podnikanie. Cieľom iniciatívy je:
  • ukázať, že budúcnosť Európy je v rukách súčasných podnikateľov (tvorcov nových pracovných miest a biznisu)
  • inšpirovať ľudí k využitiu ich podnikateľského ducha
  • propagovať a sprístupniť najlepšie európske nápady

Viac informácií nájdete tu

Tlačiť