/ Úvod / Aktuality / Letná škola inovátorov v kreatívnej dielni FabLab - 3. deň Letnej školy inovátorov

Letná škola inovátorov v kreatívnej dielni FabLab - 3. deň Letnej školy inovátorov

Letná škola inovátorov pokračuje svojim tretím dňom. Tentokrát účastníci vymenili priestor Centra vedeko-technických informácií SR za priestor kreativity a moderných technológií. Na „vyučovanie“ zavítali do bratislavského FabLabu na Fakulte informatiky a informačných technológií STU.

 

Aká by to bola škola inovátorov, keby sa pozornosť nevenovala aj kreatívnej práci, veď samotné inovácie sú výsledkom kreatívneho myslenia.

 

Účastníci Letnej školy svoj tretí deň trávia zoznamovaním sa s modernými technológiami ako sú 3D tlačiareň či laserový vyrezávač.  Kolegovia z FabLabu im predstavujú napríklad prácu s voľne dostupným 3D grafickým a animačným softvérom Blender či priamo prácu s technológiami, ktoré sú tu dostupné.

 

 

 

 

Účastníci si tak skúšajú tlač na 3D tlačiarni, niektorí vytvárajú logo, ktoré vyrežú na laserovom vyrezávači alebo si testujú trpezlivosť a motoriku pri práci s 3D perom.

„Technológie sú naozaj veľmi zaujímavé. Bližšie ich poznávam v podstate po prvýkrát, doteraz som poznal maximálne tak 3D tlačiareň. Technológie môžeme využiť napríklad pri tvorbe loga.“  zhodnotil jeden z účastníkov.

 

Spätná väzba od účastníkov potvrdila, že 3D tlačiareň nie je až tak úplnou novinkou, ale veľký záujem prejavili o laserový vyrezávač. Pre niektorých bola však novinkou aj 3D tlačiareň: „Doposiaľ som nemal príležitosť vyskúšať si tvorbu na 3D tlačiarní a som veľmi rád, že som sa práve tu vo FabLabe s touto tlačou mohol viac zoznámiť.“

 

Ďalší z účastníčkou ocenil, že vôbec takýto priestor na Slovensku máme. „Tým, že sa venujem modelárstvu, tento priestor je pre mňa nadnesene povedané rajom.“

 

Účastníci pokračujú samozrejme aj v začatých konzultáciách s mentormi a pracujú spoločne na svojich projektoch.

 

Školské časy sú nielen o získavaní vedomostí, ale aj o zábavných zážitkoch. Aj účastníci Letnej školy inovátorov sa tak trochu vrátili akoby do hier na školských dvoroch. Jozef Vaško z FabLabu im na veľmi jednoduchej hre v kruhu, v ktorom si mali vybrať  dvoch ľudí, bez toho aby o tom vedeli,  vysvetlil ako vplýva na rôzne procesy chaos, a ako aj malá zmena v systéme môže rozhýbať – zmeniť celý systém.

 

Tretí deň ešte stále pokračuje  a na účastníkov, ale i odbornú verejnosť čaká diskusné fórum pod názvom Innostart forum, v ktorom sa predstavia zástupcovia iniciatív finančnej i nefinančnej podpory startupov.

 

FOTOGALÉRIA - 3.deň

 

1.7. 2015

Mgr. Eva Vašková

Tlačiť