/ Úvod / Aktuality / Začala sa Letná škola inovátorov

Začala sa Letná škola inovátorov

 

Študenti, doktorandi, startupisti, mentori, a ďalší tí, ktorí sa zaujímajú o inovatívne podnikanie a jeho podporu  sa dnes stretli na otvorení premiérovej Letnej školy inovátorov v Centre vedecko-technických informácií SR. Čakal ich prvý deň workshopov s ústrednou témou – „Od nápadu k realizácii.“

 

Už úvodné predstavenie sa účastníkov Letnej školy inovátorov potvrdilo, že ich hlavným dôvodom, prečo sa podujatia rozhodli zúčastniť je predovšetkým snaha získať informácie o tom, ako dostať svoju myšlienku do praxe, dozvedieť sa o celom tomto procese niečo viac a prípadne zistiť ako by sa  konkrétna myšlienka mohla uplatniť na trhu.

 

 

Spektrum myšlienok, ktoré inovátori predstavili bolo pestré. Od tých z oblasti informačno-komunikačných technológií až po stavebníctvo či netechnologickú oblasť jazykového vzdelávania.

 

 „Chcem spoznať mladých, šikovných ľudí, odovzdať to čo viem a niečo nové sa naučiť,“   predstavila sa účastníkom podujatia Zlatica DOLNÁ, jedna z mentoriek prizvaných na podujatie.

 

Počas celého dopoludnia a následne ešte aj popoludní sa účastníkom venovali kolegovia z Centra vedecko-technických informácií SR, z Oddelenia transferu technológií. Okrem priblíženia samotného pojmu transfer technológií poradili ako identifikovať inováciu, ako posúdiť jej novosť a jedinečnosť, ale i to ako správne vybrať stratégiu komercializácie a zvoliť spôsob ochrany duševného vlastníctva.

  

Účastníci si tiež vyskúšali vyhľadávanie napríklad v registri patentov Úradu priemyselného vlastníctva SR alebo databáze Európskeho patentového úradu Espacenet.       

 

Blok prezentácií ukončilo stručné predstavenie bratislavského FabLabu. S týmto kreatívnym miestom, ktoré ponúka tie najmodernejšie technológie, sa účastníci Letnej školy inovátorov zoznámia aj osobne, v stredu, kedy v priestoroch FabLabu strávia jeden celý workshopový deň.   

 

Záver prvého dňa patril hodinovej konzultácii priamo s už spomínanými mentormi. Tu už účastníci podujatia pracovali v jednotlivých tímoch, každý s vlastným mentorom. Cieľom tejto tímovej práce je práca na podnikateľskom projekte. Jednotlivé projekty sa následne odprezentujú, v piatok, na záver podujatia a vyhodnotí sa ten najlepší.

 

FOTOGALÉRIA - 1. deň 

 

29.6. 2015

Mgr. Eva Vašková

Tlačiť